Hakkımızda  

KURUMSAL

Hakkımızda

Türkiye’de endüstriye dayalı sanayide lider konumda bulunan Atılım Metal Kauçuk San. Ve Tic. Ltd. AŞ. 1992 yılında “üründe ve hizmette önce kalite” ilkesini kendisine prensip edinerek kurulmuştur. Yüksek üretim gücü, kalitesi, hızlı termin ve AR-GE yeteneği sayesinde sektörde tanınan ve Türkiye’nin önce gelen firmalarına hizmet sunan bir firma haline gelmiştir. Atılım Metal Kauçuk bugün, sanayinin ambalaj, kağıt, tekstil, mobilya, gıda, demir çelik, deri, plastik gibi çeşitli sektörlerine; Silindir kauçuk kaplama, Isıtma-soğutma silindirleri, Corona ruloları, Expander (muz – eğri vals), S-vals, kompozit silindirler ve kapasite artırımına yönelik özel makine imalat ve modifikasyon projeleri üretimleri ile sanayiye kalitenin ulaşmasını sağlamaktadır. Müşteri istek ve önerilerini ön planda tutan firmamız kısa sürede meydana getirdiği markasını yurtiçi ve yurt dışı pazarlarda sürdürme kararlılığındadır.

Modern yöntemler ile yüksek teknolojiyle üretilmiş ürün ve hizmet sunmak, sürekli gelişim ilkesiyle farklılaşmak, kalitede sürekliliği sağlayarak büyümek Atılım’ın ilkesidir.

Şirketimiz;

Yüksek kaliteli ürünlerimizi hızlı ve uygun fiyatlarla sunma, Araştırma ve Geliştirmeye önem vererek sektör ihtiyaçlarına paralel olarak ilerleme gösterme, Yüksek teknolojiye yatırım yapmaya özen göstererek sürekli gelişmeyi sağlamak ve bu gelişmeyi çevre bilincinden ödün vermeden yerine getirmeye özen göstermektedir.

Ayrıca kalite standartlarını profesyonel ekibiyle sürekli olarak uygulamakta, kaliteden ödün vermeden üretimini arttırarak devam ettirmektedir. Atılım Metal Kauçuk günümüz şartlarında uzman personeli ve profesyonel üretim biliciyle; bilgiye, eğitime, araştırmaya yatırım yapmakta, bilgi ve teknoloji tabanlı üretim yapılmasını geliştirmekte ve verimlilik artışına önem vermektedir.

AR-GE

ATILIM, AR-GE laboratuvarında kimyasal ve mekanik deneyler ile kauçuk seçimindeki kaliteyi en yüksek noktaya taşımayı hedefler. Kaplama kalitesi üretimde ki kaliteyi arttıracağı gibi aynı zamanda üretim hızını da arttırmaktadır. Bu yüzden araştırma ve laboratuvar çalışmalarına büyük önem verilmektedir.

Reometre test cihazı ile kauçuk malzemenin vulkanizasyonu hakkında eğriler (en uygun vulkanize zamanı) ve karakteristik parametreler elde edilmektedir.

Kimyasal deneyler olarak; yağ analizi, kül tayini, yaşlandırma testleri, Mekanik deneyler olarak; elastikiyet, sertlik, aşınma, kopma, uzama ve yırtılma testleri yapılmaktadır. Bu özellikler üretim aşamasında hammadde olarak kullanılacak malzemelerin işlenme sırasında veya bitmiş ürünlerin yük, darbe, sıcaklık, aşınma, yorulma gibi koşullar altındaki dayanıklılık davranışlarının önceden simule edilebilmesi ve istenilen özelliklerin sağlanabilmesi için malzeme yapısının buna göre belirlenmesi adına çok önemlidir.